STAJ, EĞİTİM ve KARİYER PROGRAMLARI

Internship, Training, Practical Training ve Work and Study gibi her ülkede farklı isimle anılan; maaşlı staj ve kariyer programları ile geleceğinize yön verin.

Turizm Stajı

İşletme Stajı

IT ve Mühendislik Stajı

Self Staj ve Kariyer

Ozman Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer olarak yurt dışında iş deneyimi kazanma ve kariyer amacı olan gençlere Amerika’da seçkin işletmelerde maaşlı staj olanakları sunmaktayız.

Internship, Training, Practical Training ve Work&Study gibi her ülkede farklı olarak adlandırılan maaşlı staj programına 18-34 yaş arası, akıcı düzeyde İngilizce konuşabilen, staj alanı ile ilgili eğitim gör(en)müş üniversite öğrencileri veya mezunları veya en az lise mezunu ve staj yapmak istediği alanda en az 5 yıl iş deneyimi olan genç profesyoneller yılın her dönemi başvuru yapabilirler. Kesin bir başvuru tarihi sınırı yoktur.

Staj programlarımız;  Turizm Sektörü, İş İdaresi ve Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Bilişim ve Mühendislik (özellikle elektronik ve bilgisayar) alanlarında olabilmektedir. Çalışılacak kurumların bulunduğu bölgeler, konaklama uygulamaları gibi konularda farklılıklar gösteren staj seçeneklerimizden sizin için en uygun olanını seçebilmek için ilgili danışmanlarımızla yapacağınız birebir görüşmeler karar aşamanızda size yardımcı olacaktır.

Mezunlara sunduğumuz en az 6 ve en fazla 12 – 18 ay süreli tüm staj seçeneklerimiz maaşlıdır ve stajınız boyunca yaşam giderlerinizi karşılayabilmenize olanak tanımaktadır. Sosyal güvenlik numarası alınarak haftada ortalama 32 – 40 saat ve 10 ile 15 USD arası saat ücreti karşılığında çalışılır. İkinci bir işte çalışmak yasaktır.

Tüm seçenekler aşağıda ki servisleri kapsar:

Mülakat
Ozman bilgi ve danışmanlığı
İşe yerleştirme ve işle ilgili bilgilerin sağlanması
Konaklama ayarlanması
DS 7002 Training Plan’in hazırlanması
DS 2019 formunun getirilmesi
SEVIS ödemesinin yapılması
SSN başvurusunda destek
Sağlık ve kaza sigortasının yapılması
Vize danışmanlığı
Uçak bileti konusunda yardım
ABD ye gitmeden ön bilgi
ABD’ye varışta oryantasyon
Yerel danışman
Ozman sürekli ilgisi

Kimler Başvurabilir?
18-34 yaş arası, yeni bir kültür ve yaşam ortamına uyum sağlayacak ve çalışma ortamı ve sosyal yaşam ilişkilerini yürütecek kişisel olgunluğa sahip
4 yıllık üniversitelerin staj yapmak istenilen alanlarında öğrenci veya mezun
Üniversitenin farklı bölümlerinden mezun veya en az lise mezunu olup staj yapmak istenilen alanda minimum 5 yıllık iş tecrübesine sahip,
Akıcı İngilizce konuşabilen adaylar.

Ücretsiz Online Bilgi ve Danışmanlık

Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Planlarınız ile ilgili sorularınızın yanıtları ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizi almak için hemen tıklayın ve formumuzu doldurun. En kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz.